logo

Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie

POD NIEBEM PARYŻA

Pod niebem Paryża to koncert z widokiem na Montmarte, wieżę Eiffla, Pola Elizejskie i Plac Pigalle ze słynnym Moulin Rouge. Koncert, w którym kultowe tematy z repertuaru Edith Piaf mieszają się ze współczesnymi, ale jakże paryskimi przebojami młodej, energicznej i charyzmatycznej ZAZ. Pod niebem Paryża to także muzyczna podróż po tematach z francuskich filmów, podczas której spotkamy pracującą w małej kafejce Amelię czy Louisa de Funes, którego za sprawą pysznego kapuśniaczku odwiedza przybysz z kosmosu.

Koncert połączony z premierą płyty “Et voilà!” grupy l’Apéritif.

Dorota Lulka – wokal

Daria Zaradkiewicz – wokal

Paweł A. Nowak – akordeon

Maciej Sadowski – kontrabas

Tomasz Koper – perkusja

ARC Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Łukasza Peruckiego

O artystach:

Dorota Lulka – aktorka, pochodząca z Poznania, upodobała sobie Gdynię i jest związana z Miejskim Teatrem im. Witolda Gombrowicza. Trójmiejskiej publiczności głównie kojarzy się z tytułową rolą w spektaklu „Piaf”, za która została uhonorowana, wśród wielu innych- Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta, Nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego, zdobyła „Sztorm Roku 2005” i tytuł Najpopularniejszej Aktorki Sceny Letniej, a w roku 2008- Medal Civitas e Mari – za całokształt twórczości. Otrzymała także nagrodę „Sztorm” oraz Brązowy Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Oprócz granych w Teatrze Miejskim ról dramatycznych, współpracuje od 2008 roku akordeonistą Pawłem A. Nowakiem, koncertując w całym kraju i wydając płyty: „Piaf po polsku”, „Tango” i „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.

Daria Zaradkiewicz – wokalistka, instruktorka jogi i kobieta biznesu. Laureatka „Szansy na Sukces” oraz licznych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Muzykę ma w sercu od dziecka, śpiewa w kilku językach, komponuje, pisze teksty i zaraża pozytywną energią. Koncertuje z Pawłem A. Nowakiem w projekcie L’aperitif oraz z Wojciechem Hornym.

Paweł A. Nowak – akordeonista, bandoneonista, kompozytor, pedagog i kolekcjoner akordeonów. Współtwórca pierwszego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Właściciel liczącej ponad 330 sztuk kolekcji akordeonów i harmonii. Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Specjalizuje się w argentyńskim tangu, francuskim musette oraz jazzie. Nagrał ponad 20 płyt. Koncertuje solo, z orkiestrami oraz jako członek Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L’Aperitif, Aerophonic oraz Piaf po polsku. Prywatnie miłośnik kolei oraz smakosz kuchni włoskiej i chińskiej.

Maciej Sadowski – kontrabasista, kompozytor, producent i muzyk sesyjny. Regularnie nagrywa dla Warner Music Group, Universal Music, Amazon Prime Video, czy Netflix. W październiku 2021 wydał swój solowy debiutancki album „I Have Absolutely Nothing to Say, so Listen” w nowojorskiej oficynie „Rhodium Publishing”. Został uznany muzykiem roku 2019 przez Adama Barucha na łamach portalu „Polish Jazz”. Poza autorskimi projektami (LowBow, Gdańsk Necropolitan Orchestra, Maciej Sadowski) Maciej komponuje muzykę filmową, prowadzi wydawnictwo płytowe Eastrings Records, studio nagraniowe, oraz udziela się aktywnie w zespołach: Dead Vistula, Glowworm (USA), BPMoore (UK), Tymon Tymański, ŃOKO, Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, Bizarre Penguin, Zgniłość & Marcin Świetlicki

Tomasz Koper – perkusista. Od 2009 roku związany z trójmiejską sceną muzyczną. Swobodnie porusza się w różnych stylistykach. Brał udział w nagraniach wielu płyt jazzowych jak i muzyki alternatywnej. Uczestnik licznych festiwali muzycznych zarówno w kraju jak i za granicą. Obecnie związany z zespołami Zgniłość, Alfah Femmes, Ńoko, Mikoryza, Bizarre Penguin, Jazxing.

ARC Orkiestra Kameralna – to prowadzony przez Łukasza Peruckiego wszechstronny zespół złożony z młodych, utalentowanych instrumentalistów skupionych wokół gdańskiej filharmonii. Grają wielką klasykę – nie stroniąc również od muzyki zupełnie lekkiej. Dzięki bogatemu doświadczeniu potrafią sprostać największym artystycznym wyzwaniom, a zaangażowaniem i pasją niezmiennie urzekają publiczność.