logo

Międzynarodowy

Festiwal Akordeonowy

w Sulęczynie

MARIA KALANIEMI & EERO GRUNDSTRӦM

 

Magiczna podróż przez muzykę dwóch uznanych muzyków. Koncert zawiera fińsko-szwedzkie ballady, emocjonalne tanga, czarujące menuety i oryginalne kompozycje duetu. Zabrzmią również melodie z najnowszego albumu duetu „Mielo”. Ich muzykę można porównać do podróży przez lasy, wody, wschody i zachody słońca. Za każdą kompozycją kryje się fascynująca historia, zachęcająca każdego słuchacza do wyobrażenia jej sobie na swój własny sposób.

Maria Kalaniemi jest znaną na całym świecie artystką akordeonową i kompozytorką, której muzyka zyskała wiernych fanów na całym świecie. Kalaniemi wykonała znaczącą pracę w Finlandii i za granicą, odnawiając idee dotyczące akordeonu i muzyki, którą tworzy. Jest laureatką krajowej nagrody muzycznej w 2018 roku i członkinią Szwedzkiej Królewskiej Akademii Muzycznej. 

Eero Grundström jest wszechstronnym i utalentowanym muzykiem, kompozytorem, harmonijkarzem. Grundström występuje w wielu grupach, takich jak uznany zespół harmonijkowy Sväng i grupa Etno techno Suistamon Sähkö.

Maria Kalaniemi – akordeon i wokal
Eero Grundström – harmonia, harmonijki ustne i syntezator modularny