logo

Międzynarodowy

Festiwal Akordeonowy

w Sulęczynie

MAREK & JACEK CRAZY RHYTHM

MAREK & JACEK CRAZY RHYTHM to zespół bazujący na formule duetu wirtuozów gitary. Jacek Serczyk i Marek Piątek, są jednymi z nielicznych gitarzystów w Polsce, którzy profesjonalnie opanowali tzw. jazz manouche czyli cygański swing w stylu Django Reinhardta. Zespół koncertuje w składzie trzy lub czteroosobowym: dwie gitary, kontrabas i akordeon. Muzycy wpisują się w europejski i światowy nurt odrodzenia popularności muzyki zwanej gypsy swingiem lub jazzem manouche. 

Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy. Koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Jazz dla każdego! Muzyka w stylu Hot Club de Paris.

Zapraszamy na koncert , podczas którego muzycy zaprezentują utwory nawiązujące do stylistyki Gypsy Swingu. W programie usłyszymy przede wszystkim kompozycje Django Reinhardta, a także standardy ze złotej ery swingu oraz znane i lubiane polskie przeboje w autorskich aranżacjach zespołu.

Jacek Serczyk od prawie dwóch dekad poświęca się gitarze gypsy i zgłębianiu tajników wspomnianego gatunku muzycznego. Jest z pewnością wiodącym autorytetem w tej dziedzinie – na rodzimym gruncie. Od niespełna 15-tu lat prowadzi własny zespół Hot D’Jazz Trio, współpracuje z Siergiejem Wowkotrubem, występował także m.in. z genialnym Robby Lakatosem, Nigelem Kennedym, Francesco Buzzurro odwiedzając niezliczone festiwale europejskie, jak choćby Birmingham Jazz Fest, Złota Tarka, Hallevik Jazz Fest i wiele innych, we wszystkich niemal krajach Europy.

 

Marek Piątek to klasycznie wykształcony, wszechstronny gitarzysta. Swoje bogate doświadczenie zawodowe zawdzięcza współpracy z gwiazdami polskiej estrady, takimi jak Maciej Maleńczuk, Alosza Awdiejew czy Grzegorz Turnau, ale też z gwiazdami polskiego jazzu, jak choćby Piotr Baron i Bernard Maseli. Zagrał tysiące koncertów w Polsce, Europie i nie tylko. Uczestniczył w nagraniu kilkudziesięciu płyt w różnych gatunkach muzycznych – jako twórca, współtwórca i wykonawca a także w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych, radiowych, festiwali itp. Uprawia jazz, bossa novę, tango i muzykę klasyczną. Popularyzuje gypsy jazz w mediach społecznościowych.

 

Piotr Górka – kontrabasista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K . Szymanowskiego w Katowicach, wieloletni wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Elżbietą Adamiak, Sonią Bohosiewicz, Robertem Janowskim, Andrzejem Poniedzielskim oraz z wieloma znanymi zespołami, m.in.: “Siergiej Wowkotrb Gypsy Swing Quartet”, “Five O’Clock Orchestra” czy „Silesian Tango Quintet” . Jako kontrabasista, związany jest również z Teatrem Komedia w Warszawie, Teatrem Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Występował na prestiżowych festiwalach w wielu krajach, m.in. w Kanadzie, Argentynie, Chinach, Niemczech, Francji, Hiszpanii. Oprócz działalności muzycznej zajmuje się również managmentem gwiazd polskiej estrady.

 

Jakub Mietła – Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, a obecnie wykładowca klasy akordeonu Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 200 1/2002 oraz fundacji im. Hugo Kołątaja. Od 2000 r. jest członkiem trio akordeonowego „Ars Harmonica”, z którym koncertuje w całej Europie. Jako solista, poza koncertami w kraju ma za sobą koncerty w Niemczech, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Włoszech i USA. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej m.in. Halinka Młynkowa, Renata Przemyk, Andrzej Sikorowski, Krzysztof Kilijański, Jacek Królik. Od 2006 r. jest także członkiem zespołów Que Passa oraz „ Sokół Orkestar”. Brał udział w projektach polskich oraz zagranicznych grup world music : Jazzmates, Tołhaje (Folkowy fonogram roku 2001), Halina Młynkowa, The Globetrotters , Kreszendo, THE SHIN, Amine&Hamza, Fertile,Paradoxes. Artysta ma na swoim koncie także współprace z kompozytorami muzyki filmowej m.in. Zbigniew Preisner, Bartosz Chajdecki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Łukasz Targosz. Ceniony muzyk sesyjny