Uczta muzyczna podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie

To już pewne – jubileuszowa 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie odbędzie się w czterodniowej formule i jak zawsze wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny! Lista artystów jest długa i imponująca. Organizatorzy zadbali o najwyższy poziom artystyczny. Usłyszymy m.in. Marcela Loefflera, Tzigan Trio, Grażynę Auguścik z Bester Quartet oraz Ewę Bem z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego!

Wielkie otwarcie festiwalu już 17 lipca. Tradycyjnie pierwszy z pięciu koncertów odbędzie się w kościele pw. św. Trójcy w Sulęczynie. Usłyszymy jeden z pierwszych projektów muzycznych Pawła A. Nowaka – Klezmoret. Znana już festiwalowej publiczności grupa wystąpi z nowym materiałem.

– Muzyczna śruba znowu zostanie dokręcona. Tym razem zagramy z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Wykonamy materiał z naszej najnowszej płyty, której premiera odbędzie się właśnie tego wieczoru- zapowiada Paweł A. Nowak, muzyk i dyrektor festiwalu.

W środę odbędzie się koncert L’aperetif – to unikalny kolaż dźwięków i osobowości, łączący muzyków z pasją i zamiłowaniem do piosenki francuskiej. Duet Darii Zaradkiewicz i Pawła A. Nowaka wystąpi w Chacie Baryła w Zdunowicach, 20 lipca. Z kolei wszystkim znana już scena przed Restauracją Maraska zapełni się w czwartek, 21 lipca.

– Wystąpi argentyńska grupa Tzigan Trio, która będzie w tym czasie na tournee po Europie. To rewelacyjny, bardzo energetyczny zespół, który łączy muzykę cygańską z tangiem. Jestem przekonany, że zadowoli naszych słuchaczy- zachęca Paweł A. Nowak. 

Piątkowy wieczór w parku przy hotelu Leśny Dwór z pewnością zaspokoi różne muzyczne gusta, gdyż repertuar tego koncertu będzie bardzo szeroki i zróżnicowany. 

Tego dnia wystąpi międzynarodowa grupa muzyków, którym przewodzi wokalista Jean-Claude Seferian. Jego kwartet wykona tak bardzo cenione przez festiwalową publiczność francuskie chanson. Wisienką na torcie będzie występ Grażyny Auguścik i Bester Quartet– podsumowuje Paweł A. Nowak.

Finał festiwalu, który jak co roku odbywa się w amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury, zaplanowano na sobotę, 23 lipca. Będzie on połączeniem wyjątkowych osobowości artystycznych i stylów muzycznych całego świata. Na początek koncert grupy z Ukrainy – Ridnij Kraj. Będzie to mocne wejście w wyjątkowy wieczór.

– Niezwykle energicznie zapowiada się też występ popularnej, brytyjskiej grupy Faith I Branko Quartet, która zabierze nas w muzyczną podróż po Bałkanach. Tego dnia wystąpi także Marcel Loefller, wybitny cygański akordeonista jazzowy specjalizujący się w stylu manouche. Festiwal zakończy koncert Ewy Bem z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego. Będzie to prawdziwa gratka dla miłośników jazzu i dobrej muzyki, a taką niewątpliwie zapewnią nam Ci legendarni artyści. Warto dodać, iż większą część recitalu Andrzej Jagodziński zagra na akordeonie! – zachęca Paweł A. Nowak. 

Facebook
Facebook
Skip to content